Spor Akademisi

Türkiye’de herhangi bir spor alanında lisanslı takım oyuncusu olup, yurt dışında hem lise eğitimini alıp hem de spordaki yeteneklerini değerlendirmek, geliştirmek isteyen yetenekli öğrencilerin Amerika’da başarılara yürümesi sunulan imkanlarla daha da mümkün.

Yurt dışı eğitimi konusunda son yıllarda birçok başvuru yapılmaktadır. Başvuruların en çok yapıldığı ülkelerin başında ise Amerika geliyor. Amerika'da yıllık yaşam ve eğitim ücreti olarak dolar (USD) konusunda belli bir birikimi olan ve bu birikimini eğitim konusunda değerlendirmek isteyenler belirli prosedürleri yerine getirerek, yurt dışı eğitiminin kalitesinden yararlanıyor. Yurt dışı eğitiminde birçok kişi burslu lise olanakları konusunda araştırma yaparak, bu eğitim için verilen hizmetlerden yararlanmak istiyorlar.

Amerikan okullarının sunmuş olduğu burslu eğitim sayesinde yapılacak olan masrafların daha da azalmasını sağlaması açısından oldukça önemlidir. Amerika her yıl binlerce öğrenciye, derslerdeki ve sportif faaliyetlerdeki başarılarından dolayı burslu eğitim imkanları sağlıyor. Eğitimlerinin geri kalan kısımlarını Amerika ya da Kanada’da lise olanakları ile değerlendirmek isteyenler lise değişim başvuru prosedürünü yerine getirdikten sonra eğitim imkanlarından faydalanabiliyor.

Amerika'da Sunulan Spor Burslu Eğitim Hizmetleri

Amerika'da öğrenciler için sunulan burslar akademik ve atletizm bursları olarak ikiye ayrılıyor. Akademik burslarda belli bir eğitim ve öğretim seviyesinde olan öğrencilerin kendi eğitim düzeyleri konusunda lise değişim programlarından yararlanarak Amerika eğitim sisteminde geleceğe yönelik yatırım yapıyor. Atletizm konusunda verilen burslar ise, herhangi bir atletizm branşında uğraşı ve lisansı olan öğrenciler bu konuda yapacakları başvuru sayesinde Amerika'nın atletizm burslarından yararlanabiliyor. Aynı imkanlar Kanada’da lise eğitimlerinde de sunuluyor.

Atletizm Spor Burslarının Şartları Nelerdir?

Amerika'daki eğitimler için verilen atletizm spor bursları, öğrencilerin okudukları okulların spor takımlarında çeşitli müsabakalara katılmaları için düzenlenmiş bir burs türüdür. Spor burslarının en büyük özelliği 18 ile 26 yaş arasındaki kişilere veriliyor olmasıdır. Bir başka önemli özelliği de sadece lisans eğitimi alacak öğrencilere verilmesidir.

Atletizm burslarından yararlanmak isteyenlerin İngilizce bilmesi SAT sınavına girmesi ve başarı göstermesi, Türkiye'de lise ve dengi okul mezunu olması ve aynı zamanda üniversitenin ilk yılında olunması şartları aranıyor. Ancak İngilizce bilmeyen öğrenciler kendi imkanları doğrultusunda Amerika'da dil kurslarına giderek bu eksikliği tamamlamaları gerekiyor.

Başvur
© 2019 Edubucks Site Haritası | Kullanım Şartları ve Gizlilik | Cookie Preferences