Yaz Okulları

Ortaokul ve Lise öğrencilerinin dil yeteneklerini ve sosyal becerilerini geliştirebileceği, belli süreler içerisinde gittiği ülkenin havasını soluyup o ülkenin eğitim sistemi ile ilgili bilgi sahibi olmasını amaçlayan yaz okulu programları Edubucks ayrıcalığı ile sizlere sunulmaktadır. İngilizce eğitimin yanı sıra aynı zamanda da keyifli etkinliklere katılarak bulunduğu bölgenin eşsiz atmosferi ve tarihi dokusunu tecrübe edinme şansı yakalayan öğrenciler programlardan dönüşte son derece farklı bir algı ile dönmektedir.

Katılım yaşının minimum 10 maksimum 17 olduğu yaz okullarına bireysel olarak yada 15 kişilik gruplar halinde katılım gösterilmesi mümkündür. Konum açısından yakın olması ve ana dilinin İngilizce olmasından kaynaklı İngiltere ve İrlanda en çok tercih edilen ülkelerdir. Yaz okulu programını sunan birçok dil okulunun bünyesinde İngilizce eğitim alan öğrenciler program dahilinde hem mevcut şehir de hem de çevre şehirlerdeki etkinlik ve turlara katılım göstererek tarifsiz bir tecrübeye sahip olurlar. Genç yaşta yurt dışındaki programlara katılım gösterip bu ülke hakkında bilgi edinip diğer ülkelerden gelen diğer uluslararası öğrencilerle aynı havayı soluyan öğrencilerimiz bir Dünya İnsanı olma yolunda emin adımlar atarken proje yönetimi ve iletişim kurma becerilerini geliştirerek ülkemize dönmektedir.

Yaz okulu programlarına katılım gösteren öğrenciler programına katıldıkları kurumun sunduğu yurt ve aile yanı konaklama seçeneklerinden birinden faydalanmak durumundadır. Yaz okullarında aile yanında konaklayan öğrenciler o ülkenin yerel halkının günlük yaşantısını da tecrübe edinmekte ve kültürel açıdan da kendisine birçok yenilik katmaktadır. Aile yanında konaklayan öğrenciler ayrıca aile ile kahvaltı ve akşam yemeğini birlikte yemektedir. Kendi kültürümüzü de karşıya aktaran öğrencilerimiz aile ile birlikte iletişimini en üst seviyede tutarak İngilizce konuşma becerilerinin gelişimine ekstra katkıda bulunmaktadır.

Başvur
© 2019 Edubucks Site Haritası | Kullanım Şartları ve Gizlilik | Cookie Preferences